Kompleksowe testy zespołu suchego oka

W dobie komputerów, telewizji, klimatyzacji itp. coraz częściej dochodzi u pacjentów do kłopotów z oczami np. tzw. piaskiem w oku. Tego rodzaju uczucie w połączeniu z zaczerwienieniem, obrzękiem, bólem, swędzeniem, pieczeniem i zbieraniem się wydzieliny w kącikach oczu nosi miano zespołu suchego oka. Zespół suchego oka jak można się domyślić z nazwy spowodowany jest niedostatecznym wydzielaniem łez lub też nadmiernym parowaniem filmu łzowego.
Aby stwierdzić czy u pacjenta występuje zespół suchego oka trzeba przeprowadzić kilka testów takich jak:
  • test Schirmera – bada ilość wydzielanych łez w jednostce czasu. Do oka pacjenta wkłada się paski specjalnej bibuły i po upływie 5 minut ocenia ich nasączenie łzami.
  • test TBUT – bada jakościowy stan łez pacjenta, polega na obserwacji warstwy łez na rogówce i określeniu czasu po jakim ta warstwa zanika.
Centrum okulistyczne w Sieradzu stanowią przede wszystkim lekarze-okulista dr Elżbieta Szeflińska oraz okulista dr Anna Giercarz-Krajewska posiadające wieloletnie doświadczenie w zawodzie okulisty. Przyjmujemy równolegle w dwóch ośrodkach na terenie Sieradza – przy ulicy Sarańskiej 6 (osiedle Centrum). W naszym gabinecie okulistycznym wykonamy wszystkie najpotrzebniejsze badania okulistyczne. Nasze Centrum Okulistyczne posiada szerokie grono stałych Pacjentów, z Sieradza oraz okolic Sieradza. W internecie łatwo nas znaleźć po następujacych frazach: okulista Sieradz, okuliści Sieradz, lekarz okulista Sieradz, lekarze okuliści Sieradz.